Trening na worku treningowym

Trening na worku treningowym.

Twój trening będzie efektywny tylko wtedy gdy przeprowadzisz go w sposób właściwy i przemyślany. Często widzi się osoby bezmyślnie walące w worek, jeśli mają na celu wyładowanie swoich frustracji to OK, jeśli jednak zależy Ci na podniesieniu poziomu swojego wyszkolenia technicznego to powinieneś trenować techniki i kombinacje w taki sposób aby miały one swoje zastosowanie w trakcie realnej walki. Na poniższych Filmach pokazujemy przykładowe sesje na workach treningowych. Zachęcamy do ich zobaczenia i wybrania technik które będziesz mógł wprowadzić do swojego treningu.

Maciej Brzostek pokazuje podstawy treningu na worku bokserskim

 

Trening zawodnika muay thai - zwróć uwagę że w celu treningu kopnięć kolanem worek został zawieszony dość wysoko.

Kolejny film pokazuje jak w sposób właściwy trenować uderzenie podbródkowe:

Na poniższym filmie zobacz w jaki sposób wykonać w sposób prawidłowy popularnego haka:

Kolejny film pokazuje w jaki sposób wykonać bardzo popularną kombinację hak + uderzenie podbródkowe:

Na kolejnym filmie pokazujemy bardzo efektywny program 30 - 30 - 30. Jest to program stosowany przez wielu zawodowych zawodników w celu podniesienia wydolności i wytrzymałości szybkościowej, polecamy jego wdrożenie w codziennym treningu.

Jeśli nie masz możliwości treningu pod okiem profesjonalnych trenów  warto również rozważyć zakup programów treningowych, które ułatwią Ci zorganizowanie swojego treningu. Na poniższym video pokazujemy ich zastosowanie. Jest to program Basa Rutten'a

Komentarze   

 
#3 Slawomir 2014-12-28 13:38
Polecasz jakies programy na poczatek. Dopiero jestem w trakcie przygotowania pomieszczenia, ale chcial bym juz myslec o jakims programie.

Przepraszam za brak polskich znakow, lecz moj telefon ich nie obsluguje
Cytować
 
 
#2 marcin 2014-11-09 13:08
Idź chłopie na trening a później pokaż prawidłowy trening na worku.Kompletny brak koordynacji. Źle. Tak się nie powinno trenować.
Cytować
 
 
#1 Sławek 2013-02-26 12:49
'Hook' to po polsku 'sierp'. Polski 'hak' to to samo co podbródkowy, czyli 'uppercut'.

Pozdrawiam
SW
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież